Co nowego?

środa 01 lipca 2020

„Od dziedzictwa do bogactwa” - projekt z misją

Miło nam poinformować, że Dwór Cielętniki jest jedną z rekomendowanych destynacji, zaprezentowaną na łamach ogólnopolskiej publikacji albumowej Stowarzyszenia „Razem na Wyżyny” w ramach projektu „ODDO Od dziedzictwa do bogactwa”. Międzynarodowy projekt, realizowany przez pięć polskich i dwie czeskie Lokalne Grupy Działania (LGD), promuje zabytki, ciekawe inicjatywy rękodzielniczo-twórcze oraz miejsca i wydarzenia bogate w tradycję, walory edukacyjne i dorobek kulturowy. 

Jesteśmy bardzo dumni, że swoją obecnością na łamach wydawnictwa możemy obiema rękami podpisać się pod tezą, że Dziedzictwo może stać się przyczynkiem do Bogactwa, zarówno tego materialnego jak i kulturowego.

Dwór w Cielętnikach od początków swojego istnienia był miejscem skupiającym polską awangardę, ludzi wrażliwych na piękno, twórczych, poszukujących ładu społecznego oraz entuzjastów nowinek technologicznych. Dziś kontynuujemy te dobre tradycje, z wiarą, że Cielętniki powoli odzyskają swoją dawną świetność. Otwieramy Rezydencję, w tym Dwór, dla wszystkich ciekawych świata, spragnionych ciszy i szeroko rozumianego slow life'u. Biorąc pod uwagę korzenie naszego miejsca, czujemy się w pełni odpowiedzialni za jakość życia i treść pobytów w naszej Rezydencji, czerpiąc z wielowiekowej tradycji Steinhagenów, Majów czy Lemańskich. Tym bardziej cieszy nas, że ten ogrom pracy i serca został zauważony i doceniony. Serdecznie dziękujemy za rekomendację. Album oczywiście jest dostępny w Prastarej. Zachęcamy do oglądania i inspirowania się wieloma pięknymi miejscami w Polsce i za granicą.

Zapraszamy w nasze progi na niezwykłe spotkanie z historią Dworu, na degustację dworskich specjałów, po świadomy i efektywny odpoczynek i moc atrakcji w ramach kuracyjnych programów. W zaciszu zabytkowej piwniczki z nostalgią kosztujemy prastare nalewki, na dworskich tarasach grzejemy zmęczone pracą ciała, wymieniamy poglądy o życiu, zdrowiu i dobrej zabawie, jak za starych dobrych czasów. Z poszanowaniem tradycji, w oparciu o współczesne potrzeby naszych Dworzan.
 

logo

Witaj, tu zespół prastara. Pomożemy Ci wybrać odpowiednią kurację dla Ciebie.

Prosimy o kierowanie pytań
oraz rezerwacji na adres mailowy kuracja@prastara.pl
Ewentualnie telefonicznie od 09:00 - 16:00 pod nr telefonu
601445356, 503067041, 506183389