Co nowego?

poniedziałek 08 marca 2021

Kobiety we dworze.. historie dawne i niespodzianki

O czym marzymy my kobiety? Co daje nam poczucie szczęścia i radość? Każda z nas sama powinna odpowiedzieć sobie na to pytanie.. W Prastarej dostrzegamy, że coraz bardziej, jako kobiety, cenimy sobie swój własny czas, o który dzisiaj coraz trudniej.. Możliwość zajęcia się samą sobą spychamy na dalszy plan, podejmując temat na ogół dopiero w razie konieczności. A przecież nie musi tak być. Wszystko zależy od Ciebie. Czy w swoim mniemaniu zasługujesz na krótki odskok od codziennych obowiązków ? Czy pozwalasz sobie na odrobinę luksusu w trosce o swoje zdrowie i Twój przyszły komfort życia? 
Któregoś dnia rozpoczęłyśmy od siebie.. Zadałyśmy to pytanie pośród naszej babskiej części dworu.. Jak wyglądałby nasz wymarzony dzień?Ubaw miałyśmy po pachy. Wizje idyllicznej rzeczywistości, chwilka bez naszych mężów, partnerów, przyjaciół były różne: od świętego spokoju w ciepłych kapciach z herbatką, po energetyczną wystrzałową imprezę, w blasku reflektorów. Wszystkie nasze wizje łączył jeden wspólny mianownik: zająć się sobą, chociaż na chwilę. Zmęczone rutyną, obowiązkami i szybkim tempem życia potrzebujemy przez chwilę jakoś odreagować. Wszystko jedno czy w głośnym zapomnieniu, które odwróci na moment naszą uwagę od codziennych problemów, czy przeciwnie - w ciszy, która może na chwilę uspokoi rozbiegane życie. Obie drogi są skuteczne, choć na dłuższą metę i tak wracamy do punktu wyjścia.. Ale to też przecież może być piękne.. 
A może tak codziennie..? Zrobić oddech, ten głęboki, którego tak wspaniale uczy nas Marysia, mariaprokop.pl  W pierwszej chwili trzeba sobie na to po prostu pozwolić…Uznać siebie za kogoś, kto zasługuję na codzienny komfort życia. Jak go sobie stworzyć ? Dróg jest wiele… Jedną z nich możesz poznać u nas, w czasie pobytu z kuracją w Prastarej. Zabierzemy Cię do krainy, w której możesz spokojnie zająć się sobą. Poczujesz pracę z ciałem, umysłem i oddechem. To nie wywróci Twojego życia do góry nogami, ale z pewnością może okazać się najlepszą inwestycją w lepszą jakość Twojego życia już od jutra. Podpowiadamy jak można troszczyć się o siebie, nie burząc dotychczasowego porządku. Czy warto odpuszczać i kiedy to robić ? Jak w burzy obowiązków usłyszeć siebie? Czy można się jakoś odnaleźć między byciem wobec siebie agresywną (tak, tak, często same robimy sobie krzywdę..) a uleganiem presji świata zewnętrznego? Wiele pytań i Twoje odpowiedzi. Żyj tak, jak czujesz, że chcesz żyć. Pozwól sobie na zatrzymanie i krótką refleksję nad sobą, przy pachnącym naturą śniadaniu, posłuchaj jak powstaje chleb orkiszowy na zakwasie. Zaczerpnij inspiracji z dawnych historii dworskich dam, ceniąc jednocześnie to, co masz dzisiaj. Ptaki wciąż śpiewają równie pięknie.. 

Ewelinko, dziękujemy, że tak pięknie nam o tym przypomniałaś..

logo

Witaj, tu zespół prastara. Pomożemy Ci wybrać odpowiednią kurację dla Ciebie.

Prosimy o kierowanie pytań
oraz rezerwacji na adres mailowy kuracja@prastara.pl
Ewentualnie telefonicznie od 09:00 - 16:00 pod nr telefonu
601445356, 503067041, 506183389