Co nowego?

piątek 08 stycznia 2021

Czas izolacji szansą na podróż wgłąb siebie

Jak to jest, że życie, które nas otacza dla jednych jest piękne, a dla innych trudne ? Czy to zależy „tylko” od życia ? Ta sama rzeczywistość, dziś obiektywnie trudna, nie musi być dla nas ciągłym drżeniem o własne zdrowie i bezpieczne jutro. Dzisiaj, na prastarych łączach o tym jak zająć się sobą w czasie „ograniczonej wolności”.

Każde trudne doświadczenie jest dla nas piękną okazją do lepszego poznania siebie. Dziś, przy wirusowej pandemii, mamy ku temu wyjątkową okazję.

Wybici z rytmu, zdezorientowani nieznaną nam dotąd sytuacją, próbujemy się „jakoś” odnaleźć. Każdy na swój sposób, dla siebie bezpieczny, łapie skrawki tego co zostało i staje przed kolejnym wyborem: co dalej ?

Nim wybierzesz (zadziałasz) możesz też przez chwilę BYĆ. Obserwować siebie, rozmawiać ze sobą, lepiej się sobie przyjrzeć … Dziś, teraz, w każdej chwili ... Nie ma codzienności, która nas zajmuje, mamy cztery ściany, własne zmysły do dyspozycji i duuużo czasu. Jedyne czego potrzebujesz to... Twoja uwaga.

Zauważ jakimi oczami na siebie patrzysz. Co o sobie myślisz... Czy w ogóle chcesz siebie poznać.. Czy w Twoim życiu jest ktoś cenniejszy niż Ty sam ?

Ten trudny czas może być Twoim sprzymierzeńcem w odkrywaniu siebie, takiego jakim jesteś, bez ocen, wymagań, poprzeczek … Jestem – jaki jestem. To wystarczy i to jest w porządku.

Bycie ze sobą nie jest łatwe, zwłaszcza na początku, kiedy siebie nie znasz albo kiedy źle siebie oceniasz. Zawsze możesz spojrzeć na siebie łaskawiej, wybaczyć sobie swoje niedoskonałości, otoczyć siebie opieką i współczuciem... masz wybór...

Możesz siebie ganić za to, że nie jesteś na tyle sprytny, by zdobyć dodatkowe pieniądze na kolejny miesiąc albo być z siebie dumny , że uczciwie pracujesz na skromną kromkę chleba

Możesz się złościć na władze/policję i inne..., że Ci nie dają wyjść z domu albo możesz być wdzięczny/a, że masz czas na posiedzenie w fotelu czy relaksującą kąpiel.

Możesz drżeć w obawie, że zachorujesz albo cieszyć się zdrowiem, póki jest.

Zawsze masz wybór jak chcesz widzieć świat, który Cię otacza. Świat może być piękny, bez względu na okoliczności, bo piękno masz w SOBIE !

logo

Witaj, tu zespół prastara. Pomożemy Ci wybrać odpowiednią kurację dla Ciebie.

Prosimy o kierowanie pytań
oraz rezerwacji na adres mailowy kuracja@prastara.pl
Ewentualnie telefonicznie od 09:00 - 16:00 pod nr telefonu
601445356, 503067041, 506183389