Co nowego?

poniedziałek 28 lutego 2022

Z wdzięcznością za Was Kochani..!

Dwór PRASTARA od ponad 20 lat wraca do swojej dawnej świetności dzięki m.in. ogromnej pasji i determinacji obecnych właścicieli Anny i Marcina Grduszak. Przez wiele lat pieczołowicie, krok po kroku, wskrzeszają, z ruin, wyjątkowe dziedzictwo i piękno tego wspaniałego miejsca. Patrzymy z bólem jak wiele dworskich posiadłości dawno już popadło w zapomnienie, tonąc w gruzach, dzikim gąszczu starych drzew, pamiętających lata ich świetności.. 
Pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, że odbudowa dworskiego majątku to przedsięwzięcie na niejedno pokolenie. Zrujnowane budynki Prastarego Dworu, Oranżerii, Rządcówki i dawnej Gorzelni z zabudowaniami.. Parku, który nie znał pielęgnacji ponad pół wieku, za to był dobrym miejscem na wyrzucanie śmieci.., łąk i pól, dawniej bogatych w uprawy, a później podzielonych i oderwanych od majątku.. Tym bardziej cieszy nas każdy mały kroczek, który prowadzi dalej, ku pełnej rewitalizacji obiektu. Jest to prawdziwa lekcja cierpliwości.. 
W Dworze Prastara nieustannie trwają prace remontowe. Po odbudowie Dworu, Rządcówki i Oranżerii, nadeszła pora na prace przy zabudowaniach folwarcznych dawnej gorzelni, z tartakiem i młynem. Końca remontu jeszcze nie widać, ale to jeszcze nic w porównaniu z wysiłkiem, który trzeba tchnąć w nie na powrót dając życie.. 
Za każdym razem, kiedy podziwiamy stare fotografie, to widzimy nie tylko utrzymane w dobrym stanie zabudowania, ale przede wszystkim ludzi razem, emanuje z nich nieodparta energia toczącego się życia w rytmie natury. Prastara w naturalnym rytmie, tak pragniemy, aby było i dzisiaj.. 
Z wdzięcznością doceniamy każde dobre słowo, okazane niejedno ludzkie serce.. 
Razem jesteśmy silniejsi.. Czas prac teraz, to kolejny ważny niezmiernie ważny etap, który już dziś daje mocne podwaliny pod przyszłe funkcjonowanie planowanego w Prastarej Muzeum Techniki Napędu z kolekcją zabytkowych maszyn parowych na czele. Kochani serdecznie dziękujemy Wam wszystkim, że jesteście .. wspieracie nas dzielnie i z serca.. Dziękujemy każdemu, komu nie jest obojętny los naszej historii i dziedzictwa. Dziękujemy również naszym Gościom, którzy, wybierając Dwór Prastara na cel swojego wypoczynku, jednocześnie wspierają odbudowę i rozwój historycznego majątku dworskiego w Cielętnikach. Dla nas jest to pasją życia, cieszymy się, że nie jesteśmy sami.. Jest nam bardzo miło zapraszać Was z każdym dniem w coraz piękniejsze prastare miejsce..

logo

Witaj, tu zespół prastara. Pomożemy Ci wybrać odpowiednią kurację dla Ciebie.

Prosimy o kierowanie pytań
oraz rezerwacji na adres mailowy kuracja@prastara.pl
Ewentualnie telefonicznie od 09:00 - 16:00 pod nr telefonu
601445356, 503067041, 506183389