Co nowego?

czwartek 11 listopada 2021

Jesienna regeneracja. Trauma, lęk i stres, naukowe i praktyczne spojrzenie eksperta - Prof. Jadwiga Jośko-Ochojska

Kuracja w Prastarej to pobyt regeneracyjny z prozdrowotną kuchnią opartą na produktach uprawianych i powstających w pełni naturalnie w naszej dworskiej kuchni, z programem zajęć w plenerze i na macie oraz z warsztatem rozwojowym.  
W listopadzie odbyła się kolejna z naszych kuracji „Wszystkie kolory Jesieni, kuracja regeneracyjna z jogą”. Dzień rozpoczynający kurację był niezwykły, ponieważ spotkaliśmy się razem we wspaniałym gronie, łącząc i wymieniając dobrą energię. Rano w Kaplicy należącej do Rezydencji Prastara, aktualnie jedynej w Polsce Kaplicy Kawalerii i Jazdy Polskiej p.w. Matki Boskiej Hetmanki Żołnierza Polskiego odbyła się kameralna Msza Święta. Tutaj w jej zaciszu każdy mógł znaleźć  chwilę na modlitwę i kontemplację. Tak uczciliśmy narodowe Święto Niepodległości oraz imieninowe święto Marcina Grduszaka, właściciela dworu. Ślemy życzenia zdrowia i szczęścia dla człowieka o wielkim sercu i ogromnej pasji, którą zaraża nas wszystkich.  
Otwarciem kuracji było wyjątkowe spotkanie z  prof. Jadwigą Jośko-Ochojską. Wnioski z tego dnia pozostaną z nami na zawsze i będą dla nas motywacją do codziennych wyzwań i działań. Profesor Jadwiga Jośko-Ochojska oraz mgr Andrzej Ochojski są autorami książki „Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie”, co było tematem wykładu wygłoszonego przez Panią Profesor. Prof. zw. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska jest lekarzem chorób wewnętrznych, neurofizjologiem, specjalistą zdrowia publicznego. Od 2002 r. jest kierownikiem Katedry i Zakładu Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Główny obszar jej zainteresowań naukowych to medyczne aspekty stresu. Zajmuje się badaniami wpływu stresu na organizm, głównie na ośrodkowy układ nerwowy. Jako lekarz holistycznie postrzegający pacjenta zwraca uwagę na negatywne skutki stresu obniżające odporność organizmu pacjenta i umożliwiające powstawanie i rozwój wielu chorób. Jako epidemiolog zajmuje się także negatywnymi dla zdrowia skutkami stresu w wymiarze społecznym, w tym epigenetycznym dziedziczeniem traumy. Wykład oraz atmosfera mu towarzysząca była niezapomnianym doświadczeniem. Dziękujemy!! 
Tej kuracji towarzyszyły nam jak zwykle cudowne osoby.  Gościły u nas także niezwykłe kobiety: dziennikarka i prezenterka telewizyjna Anna Popek oraz Agnieszka Cegielską - prezenterka telewizyjna i wspaniała propagatorka naturalnego stylu życia,

Zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji z naszego wydarzenia 
Zdjęcia: @joannasobczakphotography dziękujemy! ❤️

logo

Witaj, tu zespół prastara. Pomożemy Ci wybrać odpowiednią kurację dla Ciebie.

Prosimy o kierowanie pytań
oraz rezerwacji na adres mailowy kuracja@prastara.pl
Ewentualnie telefonicznie od 09:00 - 16:00 pod nr telefonu
601445356, 503067041, 506183389